„Дунав“ с тежка загуба на „Лаута“

0
„Дунав“ инкасира тежка загуба с 1:4

„Дунав“ инкасира тежка загуба с 1:4 при гостуването си на пловдивския „Локомотив“ в мач от 25-ия кръг от първенството на Първа лига.

Загубата е още по-болезнена, тъй като през голяма част от игровото време на „Лаута“ футболистите на Людмил Киров бяха равностойни на домакините, но реализираха само едно от положенията си, а инкасираха цели четири!

Два гола за „черно-белите“ отбеляза капитанът Димитър Илиев, който записа мач № 100 с екипа на „смърфомете“, а по един добавиха Един Бахтич и Игор Банович. За „Дунав“ се разписа Исмаил Иса в 30-ата минута.

„Локомотив“ поведе в 24-ата минута, когато Банович с хитър пас намери Димитър Илиев в наказателното поле, нападателят овладя, излезе на стрелкова позиция и с точен изстрел прати топката точно до дясната греда на Мащенджиев за 1:0

Само 6 минути по-късно дунавци изравниха, след като ожидар Васев свали с гърди една топка за Исмаил Иса и опитният нападател с удар под ръцете на вратаря Луков направи 1:1.

Твърде бързо, още в 35-ата минута обаче с удар по земя от границата на наказателното поле Един Бахтич върна преднината на „Локомотив“, а във втората минута на добавеното време Димитър Илиев от пряк свободен удар прати топката за трети път в мрежата на Благой Макенджиев.

През втората част положенията пред двете врати намаляха. Дунавци опитаха да обърнат развоя на играта в своя полза, но опитите им останаха безуспешни. Нещо повече, всамия край на даденото от съдията Волен Чинков продължение Игор Банович с хубав удар от границата на наказателното поле прати топката в далечния ъгъл на вратаря Макенджиев за 4:1

След този мач възпитаниците на Людмил Киров остават в дъното на таблицата, на предпоследното13-о място с актив от 16 точки.