„Дунав“ с важна победа над „Етър“, изпревари „болярите“ в битката за оцеляване

0
изпревари „болярите“

„Дунав“ спечели изключително важна победа, побеждавайки с 1:0 „Етър“ на Градския стадион в Русе и изпревари „болярите“ в битката за оцеляване.

Гола за успеха на русенския тим вкара Васил Шопов в 25-ата минута. Това е седми гол за Шопов от началото на първенството.

Това е втора поредна победа на русенския тим, след успеха срещу пловдивските „железничари“ преди няколко дни.

Двубоят започна в спокойно темпо, а първата любопитна ситуация дойде в 16-ата минута, когато Юлиян Ненов се измъкна от защитата на “болярите”, но младият футболист не успя да се възползва от шанса, който получи.

Натискът на „Дунав“ се засилваше и 5 минути по-късно Петър Патев можеше да вкара с глава след центриране на Шопов от фаул, но би в аут. В 25-ата минута, при поредната атака Васил Шопов взриви публиката на трибуните. Божидар Васев центрира в наказателното поле на „Етър“, опитът на Василев да я изчисти бе неуспешен, тя попадна във Васил Шопов, който заби своя седми гол от началото на сезона. Ударът на техничния плеймейкър се отби в тялото на Димо Атанасов и излъга Денис Гргич.

До края на полувремето дунавци имаха още няколко възможности да увеличат преднината си, но мерникът на русенските нападатели изневери и не успяха повторно да поразят вратата на хърватския страж на гостите.

И след почивката играта продължи да се развива по същия „сценарий“. В 53-тата минута Бранимир Костадинов стреля отблизо след корнер, но не уцели вратата. Две минути по-късно пак той, след центриране на Божидар Васев за втори път би край вратата.

В 76-ата минута Юлиян Ненов центрира отляво и намери на отлична позиция влезлия като резерва Ндиайе, но ударът на сенегалеца с глава не бе точен.

Единствената реална възможност на водените от Красимир Балъков „боляри“ бе в 65-ага минута, но Луков извади блестящо в корнер удар с глава на Иван Петков отблизо.