„Дунав“ с второ равенство, не успя да победи „Септември“

0

„Дунав“ записа второ равенство в първенството на Североизточната Трета лига.

Под проливния дъжд, изсипал се над Градския стадион, русенци завършиха наравно – 1:1 със Септември“ (Тервел). Йордан Димитров откри за „Дунав“ в 45-ата мин., изпълнявайки точно отсъдената за нарушение срещу Александър Кирилов.

Въпреки подчертания териториален превес домакините не успяха да увеличат преднината си.

Малко след подновяването на играта през второто полувреме арбитърът Красен Георгиев прекъсна двубоя за няколко минути заради изсипалия се проливен дъжд. Почивката подейства освежаващо на гостите от Тервел и при една от контраатаките Димитър Михалев успя да изравни.

Въпреки положените усилия дунавци не можаха да направят обрат и двубоят заръши 1:1.

„Дунав“ продължава да е начело в класирането на Североизточната Трета лига с актив от 53 точки след 17 победи и 2 равенства от 19 мача и голова разлика 75:11. В следващия кръг на 9 април русенският тим ще пътува до Силистра за дунавското дерби с местния „Доростол“.