„Дунав“ се издъни срещу „Септември“

0
„Дунав“ се издъни срещу „Септември “в аутсайдерското дерби

„Дунав“ се издъни срещу „Септември“ в аутсайдерското дерби в първенството на Първа професионална лига.

Възпитаниците на Людмил Киров поведоха в резултата, но позволиха обрат и загубиха с 1:2 при гостуването на столичния тим.

Борислав Балджийски изведе светлосините напред в 17-ата минута. След грешка на защитата на домакините при изчистване на топката, тя попадна право в краката на Божидар Васев, който я насочи към Балджийски, а той от границата на наказателното поле прониза вратата на Янко Георгиев.

През втората част обаче Стилиян Николов изравни, а в герой за домакините се превърна резервата Крис Гади, който реализира победното попадение в 72-ата минута.

Секунди по-рано дунавци основателно претендираха за дузпа, след като Иван Коконов с глава прати топката в ръката на Бенга, но главният съдия не посочи бялата точка.

В 84-ата минута Божидар Васев бе изгонен, след като в рамките на 60 секунди си изкара два жълти картона. В 88-ата минута Антонов спаси тежък удар на Крис Гади при добра контраатака на „Септември“.

След тази победа, Септември събра актив от 14 точки на 13-ата позиция, докато Дунав остава на 12-ото място с 15 точки.