„Дунав“ се връща с 3 точки от Пловдив

0

„Дунав“ спечели важна победа, след успех с 1:0 при гостуването си на „Марица“ в Пловдив.

Голът за русенци отбеляза Денислав Минчев в 21-ата минута. Симеон Вешев проби по десния фланг и центрира към втора греда. Минчев засече центрираната топка, но  вратарят на домакините отрази удара. При добавката обаче Минчев не прости на вратаря и прати топката в мрежата. Пет минути преди това Будинов пропусна  да открие, след като не успя да прати топката в празната врата на домакините.

До края на полувремето домакините упражниха осезателен натиск, но вратарят Дамянов, който стана героят на мача, успя да отрази всички удари.

Второто полувреме протече под диктовката на футболистите на „Марица“, но защитата на „Дунав успя да се справи с натиска.