„Дунав“ спечели точка на „Лаута“ в битката за оцеляване

0
„Дунав“ спечели точка

„Дунав“ спечели точка в първия мач от битката за оцеляване. Като гости на „Лаута“ русенци завършиха наравно 1:1 с „Локомотив“ (Пд) в първия мач от група „Б“ на втората осмица в Първа лига.

Домакините откриха в 28-ата минута след продължителна атака. Диян Димов загуби топката в центъра и това даде начало на контраатака. Тя на пръв поглед беше спряна, след като Един Бахтич бе обезоръжен отляво в наказателното поле. Ожболт успя да запази топката и комбинира отново с Бахтич. Австриецът опита шут, който беше блокиран, а топката отиде към границата на наказателното поле, където Ожболт директно отправи изстрел, който влетя с впечатляваща скорост в близкия долен ъгъл на Макенджиев.

В добавеното време на полувремето Фирцулеску демонстрира чудесна скорост и визия при контраатаката, за да комбинира с преминалия отдясно Божидар Васев. При ъгъла на наказателното поле последният се спря и опита шут, който беше блокиран. Васев, макар и паднал на тревата, намери начин между двама съперници да подаде топката на Фирцулеску в наказателното поле. Румънецът центрира като по конец към далечната греда, където Иса беше напълно забравен и прониза Илко Пиргов, който малко по-рано се бе появил в игра на мястото на контузения Мартин Луков.

През втората част играта бе равностойна, с лек превес на домакините, но и двата отбора не успяха да стигнат до второ и евентуално победно попадение.