“Дунав” спечели точка във В. Търново

0

“Дунав” завърши наравно – 1:1 при гостуването си на “Етър” във Велико Търново в мач от втория кръг на  Втора лига.

Резултата откри Йордан Димитров в 62-ата минута, изпращайки с прецизен удар от фаул топката във вратата на Христо Иванов. При гола капитанът на „виолетовите“ закачи своята мрежа и се наложи коригирането ѝ, което забави мача с няколко минути.

В 77-ата минута Живко Петков се реваншира за дузпата, която пропусна в началото на второто полувлеме, пращайки топката с глава зад вратаря на “Дунав” за 1:1.

В добавените седем минути към второто полувреме дунавци можеха да си тръгнат от ст. “Ивайло” с трите точки, но страхотен изстрел от 30 метра на Мартин Петков се спря в напречната греда.

В таблицата за временно класиране след втория кръг “Дунав” заема второ място с актив от 4 точки и 4:2 голова разлика. Начело е “Крумовград” с пълен актив от 6 точки, трети е “Етър” с 4 точки и голова разлика 2:1.