„Дунав“ загуби 0:2 контролата с „Черно море“

0
„Дунав“ загуби 0:2

„Дунав“ загуби 0:2 при гостуването си на Черно море в контролен мач игран в морската столица.

И двете попадения за “моряците” паднаха през втората част, а техни автори станаха Аристот Ндонгала и Георги Илиев.

Дунавци бяха по-напористи през първите 45 минути и създадоха няколко опасни положения пред вратата на „Черно море“ след пробиви на Фиртулеску по левия фланг. До края на полувремето небесносините имаха още две добри ситуации след пробиви на Васев и Иса по десния фланг, но така и не се стигна до гол.

Второто полувреме започна отново с натиск на ‚Дунав“. В 51-ата минута Фиртулеску проби от дясно и ценнтрира, но топката мина над всички негови съотборници  в наказателното поле. Три минути по-късно „моряците“ откриха резултата чрез Ндонгала след колективна грешка в защитата на „Дунав“. В 79-ата минута Ахмед Ахмдов имаше възможност да изравни, но ударът му с глава мина на сантиметри над гредата. В 87-ата минута капитанът на „моряците“ Георги Илиев след перфектно изпълнен пряк свободен удар оформи крайното 2:0 за домакините.