„Дунав“ загуби с 1:2 първата контрола

0
„Дунав“ загуби с 1:2 контролата с „Етър“

„Дунав“ загуби с 1:2 контролата с „Етър“. Това бе първата проверка на „светлосините“ от подготовката им за новия сезон от първенството на Първа лига.

И трите гола в двубоя, игран на стадиона в Трявна, паднаха през първото полувреме. „Болярите“ поведоха още в 5-ата  минута с гол на Боджадж. Апостолов центрира от корнер и Фло Боджадж надскочи пазача си, като прати с глава топката в далечния ъгъл за 0:1. „Дунав“ успя да изравни в 14-ата минута, когато Стефан Христов напредна отдясно и бе застигнат от Крум Стоянов, който се опита да го спре в пеналта и реферът Георги Давидов отсъди дузпа. Христов прати топката в десния ъгъл на Хр. Иванов за 1:1.

Второто попадение за етърци падна в 29-ата минута, когато Крум Стоянов надбяга няколко бранители отляво и центрира, вратарят не се намеси добре и топката отиде у Дани Младенов, който с удар от въздуха вкара за 1:2.

Второто полувреме започна с доста смени и в двата отбора. Между 50 – тата и 60 – тата минута „Драконите“ спечелиха няколко корнера, а добрите центрирания на Щерев доведоха до опасности пред вратата на „Етър“, като след едно от тях футболист на съперника изчисти топката от голлинията след удар на Мартин Ковачев. До края на двубоя, направилият силен мач Стефан Христов изпусна на два пъти да изравни резултата след хубави атаки на русенци.