„Дунав“ записа втора загуба, отстъпи на „Пирин“ (Разлог)

0
„Дунав“ записа втора загуба

Волейболният „Дунав“ записа втора загуба в шампионата, отстъпвайки с 0:3 като гост в Разлог на местния „Пирин“.

Домакините започнаха ударно с 4:0 в началото на първия гейм. До края разлогчани не оставиха шансове за съпротива на гостите от „Дунав“, като ги сломиха изцяло и ги оставиха на 12 точки.

Във втората част русенци се съвзеха и играта тръгна равностойно. След втората техническа пауза обаче по-опитният състав на „Пирин“ успя да поведе с 23:21, но „Дунав“ изравни при 24:24. За пълен обрат обаче не им стигна увереност и „Пирин“ успя да затвори гейма при 27:25.

В третия гейм русенци отново се бориха, като поведоха с 13:9. Подкрепяни от своята публика обаче домакините от „Пирин“ стопиха пасива, като направиха серия от четири точки и обърнаха до 16:14 в своя полза. Това бе преломен момент. Домакините отново наложиха волята си и спечели с 25:20, с което оформиха чиста победа от 3:0.

За „Дунав“ Костадин Стойков и Данаил Милушев завършиха с актив от 12 точки, най-полезен за „Пирин“ бе Йордан Желязков със 17 точки.

В 3-ия кръг русенци посрещат шампиона „Нефтохимик 2010“ (Бургас). Мачът е в петък, 2 ноември,  в зала „Арена Монбат“.