„Дунав“ защити мястото си в елита при U17

0

Възпитаниците на Емил Иванов победиха пловдивския „Векта“ с 2:0 в мач от 31-ия кръг и си осигуриха правото и в новото първенство да се състезават сред най-добрите в тази възраст.
Още през първото полувреме дунавци си осигуриха преднина от два гола, дело на Сонер Хюсеин в 13-та и на Мартин Филипов в 29-та минута на двубоя.
След почивката те продължиха да контролират развоя на играта, имаха възможности и за по-убедителен успех, но късметът и добрите изяви на вратаря на пловдивчани не позволиха това да се случи.
След този мач дунавци заемат 12-то място във временното класиране с актив от 30 точки, които са достатъчни за да им осигурят място сред най-добрите в тази възраст и през следващия сезон.
В следващия кръг на Елитната юношеска група до 17 г. те ще гостуват на „Левски“ София от 10:30 ч. на 8 април.