Два златни, сребърен и бронзов медали за Русе на държавното по бокс

0

Два златни и по един сребърен и бронзов медали спечелиха представителите на русенските боксови клубове на Държавния личен шампионат за жени и младежи, който се проведе в Петрич.
Златните отличия станаха притежание на Севда Асенова и Габриела Димитрова от БК „Русе“. Бронзовата медалистна от Световното първенство в Истанбул завоюва безапелационно златния медал в категория до 48 кг.
След оспорвани битки съотборничката й Габриела Димитрова се изкачи на най-високото стъпало на почетната стълбичка в категорията до 60 кг.
Едис Шукри от БК „Дунав-Русе“ стана вицешампион в категория до 51 кг след оспорвана битка срещу представителя на Горна Оряховица. Съотборникът му Джан Джунейтов пък завоюва бронзовото отличие след победи над състезатели от „Лаута Арми“ Пловдив и БК „Русе“.
В първенството взеха участие близо 130 боксьори от над 50 клуба от цялата страна.