EURO 2020: Италия изнесе лекция на Швейцария, Уелс отвя Турция (видео)

0

Италия изигра втори пореден много силен двубой на UEFA Euro 2020 и напълно заслужено надигра с класическото 3:0 и отбора на Швейцария.

На „Стадио Олимпико“ в Рим, „Скуадра Адзура“ отново не остави съмнения в превъзходството си и тотално отвя „кръстоносците“ след два гола на Мануел Локатели и един на Чиро Имобиле.

По този начин възпитаниците на Роберто Манчини оглавиха еднолично Група „А“ с 6 точки и със сигурност си гарантираха участие на 1/8 финалите без значение резултатът им в последния мач срещу Уелс.

Уелс отвя Турция с 2:0 на Олимпийския стадион в Баку и увеличи драстично шансовете си да се класира за осминафиналите на Евро 2020.

Големият герой за тима бе Аарън Рамзи, който се откри в 42-ата минута. Халфът стана важната фигура за своите, но преди това направи два феноменални пропуска срещу вратаря Угурджан Чакър.  В петата минута на добавеното време Конър Робъртс отбеляза второто попадение.

Това бе ценен успех за „драконите“, които вече имат 4 точки в актива си. Сега тимът ще бъде по-спокоен за последния кръг, в който ще се изправи срещу Италия и ще има нужда от всяка натрупана точка.