Русенски деца с отличия от Олимпийския фестивал в Албена

0

Общо 13 отличия, от които три златни, спечелиха русенските участници на Олимпийския фестивал в Албена.

В надпреварата по 8 спорта  се включиха над 480 бъдещи спортни звезди. Събитието е под мотото „Да открием олимпийските надежди на България“. От основаването си досега тези състезания са били първото сериозно изпитание за много български спортни надежди, по-късно утвърдили се в националните отбори, участвали в младежки олимпийски игри, а част от тях и на олимпийски игри. Целта му е да допринася за популяризирането на основните идеали, принципи и ценности на олимпизма и разпространяването им сред младото поколение, както и да даде възможност за изява на младите спортни таланти.

Отличените деца от русенските спортни клубове:

Клуб по плувни спортове „Ирис“ Русе:

  • Андрей Димитров III място на 100 м. бруст – юноша младша /13-14 годишни/
  • Андрей Димитров III място на 100 м. на съчетано плуване – юноша младша /13-14 годишни/
  • Йоан Богданов III място на 100 м. в дисциплината гръб

 

Спортен Леко-атлетически клуб „Дунав“ Русе

  • Ива Чиликова I място на 1200 м. крос момичета родени 2003-2004г.
  • Валентин Маринов IV място на 1200 м. крос момчета родени 2003-2004 г.
  • Елица Челнакова VI място 1200 м. крос момичета родени 2003-2004 г.

Футболен клуб „Локомотив Русе“

  • II място в турнира за юноши – Боян Иванов, Алекс Станев, Даниел Маринов, Силвио Данев, Карим Ахмед, Кристиян Самоуков, Георги Георгиев, Васко Симеонов, Никола Колев, Ефекан Салимов

Спортен клуб – Бадминтон

  • Мария Бояджиева – I място юноши девойки
  • Виктор Ангелов – I място юноши момчета

 Баскетболен клуб „Дунав 2007“

  • баскетбол 3x3 девойки РУСЕ 1 – II място за Илона Иса, Елена Андреева, Красимира Милкова, Кристиана Маркова-девойки до 19 год.
  • баскетбол 3x3 девойки РУСЕ 2- III място за Раня Абурая, Виктория Тодорова, Дарис Добрева, Мария Метева-девойки до 19 год.

 Спортен клуб по волейбол „Дунав“

  • ПЛАЖЕН ВОЛЕЙБОЛ двойки –  III място за Владислава Димитрова и Александра Крумова, юноши девойки
  • ПЛАЖЕН ВОЛЕЙБОЛ двойки –  III място за Владимир Димитров и Дейвид Пенев,  юноши момчета