Евро 2020: Англия спечели Група D, Хърватия не се церемони срещу Шотландия (видео)

0

Отборът на Англия спечели Група D след минимален успех с 1:0 над Чехия. Мачът се игра на „Уембли“, а единственото попадение реализира през първото полувреме Рахийм Стърлинг.
По този начин тимът, воден от Гарет Саутгейт, на осминафиналите ще се изправи срещу втория тим, класирал се в Група F, т.нар. „Група на смъртта“, в която са Франция, Германия, Португалия и Унгария.
Принц Уилям изгледа срещата в Лондон, заел място в ложата на „Уембли“, за да подкрепи тима на „трите лъва“.

Хърватия се класира за 1/8-финалите на Евро 2020, след като постигна победа с 3:1 над Шоландия в среща от Група D на Евро 2020.
По този начин „шахматиситите“ минаха Чехия и са втори в групата с актив от 4 точки, но това няма никакво значение, тъй като и чехите се класират напред.
Влашич даде аванс на Хърватия в 17-ата минута на срещата с прецизен удар по земя.
Шотландците изравниха чрез МакГрегър който в 42-ата минута прати топката в долния десен ъгъл на противниковата врата. В 62-ата минута Модрич направи 2:1 за Хърватия с изумителен гол след прекрасен удар от движение, от дъгата на наказателното поле- Крайното 3:1 оформи Перишич в 77-ата минута.

Чехия също продължава напред, въпреки че завърши на трето място в подреждането с 4 точки. Тимът обаче вече си беше гарантирал плейофа след изиграването на предишните срещи от групите. Чехите се класират като трети най-добър отбор в групата.