Евро 2020: Испания на 1/2-финал след дузпи, Италия надигра Белгия (видео)

0

Испания и Италия се класираха за 1/2-финалите на Евро 2020. „Адзурите“ се наложиха над Белгия с 2:1, докато испанците стигнаха до успеха над Белгия след трилър с продължения и дузпи.

На „Алианц Арена“ в Мюнхен „адзурите“ доминираха през цялата среща, като се бореха до последно. Барела в 31-ата и Инсиние десет минути по-късно отбелязаха попаденията за „адзурите“, а Лукаку от дузпа в продължението на първата част върна едно попадение за „червените дяволи“.

В Санкт Петербург редовното време на двубоя между Испания и Швейцария завърши при 1:1. Испания поведе н 8-ата минута на мача, след като удар на Жорди Алба рикошира в Закария и топката влетя в мрежата на Ян Зомер. В 68-ата минута Швейцария стигна до изравнителен гол. Грешка на Аймерик Лапорт и Пау Торес позволи на Ремо Фройлер да пусне пас към Джердан Шакири, а капитанът на „кръстоносците“ матира Унай Симон, за да върне тима си в мача.

Въпреки че близо 25 минути бяха с човек повече на терена испанците не можаха за материализират численото си превъзходство. Двата отбора не успяха да излъчат победител и в продълженията. При дузпите играчите на Луис Енрике обаче бяха по-точни и спечелиха с 3:1.

На полуфинала се очертава великолепен двубой между два гиганта във футбола. Мачът между Италия и Испания ще се проведе на стадион „Уембли“ на 6 юли от 22:00 часа.