Евро 2020: Испания на ¼ финал след голов трилър срещу Хърватия (видео)

0

Испания се класира за ¼-финалите на УЕФА Евро 2020, след като победи Хърватия с 5:3 в истински голов трилър на стадион „Паркен“ в Копенхаген!

Хърватия поведе в 20-ата минута, когато отбраната на „Ла Фурия Роха“ върна една топка от центъра на терена към вратаря Симон, който не успя да я овладее и кълбото влетя комично в собствената му врата.

В 38-ата чрез Пабло Сарабия испанците възстановиха равенството, 20 минути по-късно  Сесар Аспиликуето ги изведе напред. Преднината на Испания стана класическа в 77-ата минута, когато Феран Торес получи великолепен 40-метрово извеждащо подаване от Пау Торес. Непокритият нападател на „Ла Фурия Роха“ необезпокоявано нахлу в наказателното поле на ватрените и промуши топката между краката на Доминик Ливакович.

Пет минути преди края на редовното време Оршич намали на 2:3, а във втората минута на добавеното време Марио Пашалич върна хърватите в мача

Испания отново поведе в резултата в 100-ата минута, когато Жорди Алба центрира от дясната страна на хърватското наказателно поле, топката попадна в краката на Алваро Мората, който с топовен изстрел реализира четвърти гол във вратата на Доминик Ливакович. „Точка на спора“ сложи Микел Оярсабал в 104-ата минута. Той получи топката от Дани Олмо и хладнокръвно я прати във вратата на „шахматистите“ за крайното 5:3.