Евро 2020: Швейцария отстрани световните шампиони! (видео)

0

След европейския шампион Португалия, който отпадна вчера и Франция, победителят от последния Мондиал, напусна рано-рано Евро 2020.

„Петлите“ бяха отстранени от Швейцария след изключително драматичен мач, решен от изпълнения на дузпи. „Кръстоносците“ поставиха на колене не кого да е, а световните шампиони от Франция.

В грешник за „петлите“ се превърна Килиан Мбапе, който изпусна последната пета дузпа за своя отбор. Вратарят Ян Зомер успя да хване ъгъла, за да се превърне в големия герой на вечерта.

Редовното време на Националния стадион в Букурещ приключи при резултат 3:3. Сеферович откри за Швейцария в 15-ата минута. Франция изравни чрез Бензема в 56-ата мин. Две минути по-съдно пак той направи 2:1 за световните шампиони, н 75-ата минута Погба реализира за 3:1. „Кръстоносците“ на паднаха духом и в 81-ата минута Сеферович намали на 2:3. В последната минута от редовното време Гавранович докара мача зо продължения. В тях двата тима не успяха да излъчат победител, което доведе срещата до дузпи. При тях девет поредни бяха изпълнени точно, но десетият се оказа фатален за Франция. Звездата на отбора Килиан Мбапе стреля, но Ян Зомер спаси, за да накара цяла Швейцария да не спи тази нощ.