Евро 2024: Испания стигна до ¼-финал с Германия, Белингам спаси Англия (видео)

0

Испания продължи победния си ход на Евро 2024 след разгромна победа с 4:1 над Грузия.

Ла Роха“ направи обрат, след като автогол на Робин Льо Норман даде изненадваща преднина на грузинците в 18-ата минута. В края на полувремето Родриго Ернандес изравни, а в 51-ата минута Фабиан Руис изведе напред испанците. Третото попадение във вратата на Гиорги Мамардашвили отбеляза Нико Уилямс в 75-ата минута, а точка на спора сложи резервата Дани Олмо (83′).

Следващият съперник на отбора на Луис де ла Фуенте ще е домакинът Германия.

След неимоверни усилия и с немалка доза късмет Англия успя да осъществи обрат и победи с 2:1 срещу Словакия в третия 1/8-финален сблъсък от Евро 2024.

Както и в предишните си мачове на германска земя, тимът на Гарет Саутгейт не защити по никакъв начин големите си амбиции с изявите си на терена. Англичаните не успяха да се събудят дори след като се оказаха изоставащи в резултата. Иван Шранц наказа грешка в защитата на Англия в 25-ата минута и даде увереност на словаците, че могат да поднесат изненадата. Тя бе изключително близо, защото този резултат се запази до 95-ата минута, а „трите лъва“ дотогава нямаха точен удар, въпреки че едно попадение на Фоудън бе отменено заради засада, а шут на Деклан Райс срещна гредата.

Магическо изпълнение на Джуд Белингам със задна ножица в петата минута от 6-минутното продължение обаче остави Англия в турнира. Словакия рухна и в самото начало на първото продължение Хари Кейн направи пълен обрат.