Феноменален Гришо сломи световния №2 (видео)

0

Григор Димитров постигна впечатляваща победа, побеждавайки с 2:1 световния №2 Карлос Алкараз на Мастърса н Шанхай. Това е пета победа на българина над състезател от Топ 10 от началото на годината.

Григор загуби драматично първия сет с 5:7 след 52-минутна качествена битка. Българинът пропиля аванс от 5:3 в първия сет, който шампионът от „Уимбълдън“ Алкарас обърна със серия от четири последователни гейма, за да запише седми пореден спечелен сет срещу хасковлията.

Това обаче не прекърши Гришо, който започна втория сет с ранен пробив, спечели още веднъж подаването на съперника си за 5:2 и с разнообразни отигравания и изравни – 6:2.

В решаващата трета част Димитров пак стартира силно, поведе с 3:1 и с много солидна игра запази преднината си до края. Така той записа 17-а победа в кариерата си срещу играч от топ 5 на световната ранглиста, а за последно надделя над действащ номер 2 в класацията на АТП през 2021 година срещу руснака Даниил Медведев в Индиън Уелс.

С победата 32-годишният хасковлия прекъсна серия от три загуби в три мача срещу Алкарас, като заработи 184465 долара и 180 точки за световната ранглиста. В следващия кръг най-добрият български тенисист ще срещне чилиеца Николас Джари в спор за място на полуфиналите в китайския мегаполис.