Франция победи Мароко и ще защитава световната си титла срещу Аржентина (видео)

0

Франция се класира за втори пореден финал на световни първенства, след като надделя с 2:0 над Мароко във втория полуфинал на Мондиал 2022. Така „петлите“ станаха първият европейски отбор от 84 години насам, който успява да се класира на финал като актуален носител на трофея. Досега единствено италианците са правили това последователно през 1934-та и 1938-а. Франция освен това продължава да мечтае да стане едва третият отбор след Италия и Бразилия, който успява да защити титлата си.

Тео Ернандес и Коло Муани донесоха успеха за тима на Дидие Дешан.

„Атласките лъвове“ се представиха достойно и също имаха своите възможности в двубоя, а в събота ще спорят в мача за 3-то място срещу Хърватия.

Световните шампиони поведоха още при първата опасност в срещата. В 5-ата минута Варан изведе отдясно Гризман, който намери Мбапе. Изстрелът на нападателя беше блокиран, но топката достигна до Тео Ернандес, който отблизо вкара с атрактивен удар. След това, особено в голяма част от второто полувреме, „петлите“ трябваше често да се защитават. До 79-ата минута, когато Мбапе навърза четирима играчи на съперника в пеналта, след което стреля, топката рикошира в крак на бранител и отиде право на пътя на резервата Коло Муани, който на празна врата удвои резултата.

В добавеното време мароканците можеха да върнат един гол, но Кунде изчисти топката пред голлинията след удар на Хамдалах.