Литва ни удари поредния шамар, победата пак остана мираж, (видео)

0

Очакваната победа на футболните ни национали отново остана мираж.

„Лъвовете“ подвиха опашка пред последния до момента в групата отбор на Литва и напуснаха терена победени с 3:1 в мач от група „С“ на световните квалификации. Това пък е първа победа за Литва от 5 години насам!

Мачът започна чудесно за селекцията на Ясен Петров, след като още в 12-ата минута реферът отсъди дузпа за нарушение на Вайткунас. Димитър Илиев обаче профука наказателния удар.

Шест минути по късно домакините откриха. Новиковас бе изведен по лявото крило и намери включилия се около точката на дузпата Юстас Ласицкас, който вкара за 1:0.

България все пак успя да отговори на предизвикателството и изравни резултата в 64-ата минута. Попадението за родния тим вкара Кирил Десподов, който реализира след отлично изпълнен пряк свободен удар.

В 81-ата минута домакините отново излязоха напред. След атака през центъра Ласицкас свали с гърди към Федор Черних, който с мощен шут в горния десен ъгъл разстреля Луков за 2:1. Три минути пак той с глава се разписа за втори път в мача, за крайното 3:1.

Следващите два мача на българските национали са срещу Северна Ирландия (12 октомври, 21:45ч.) и Швейцария (15 ноември, 21:45 ч.).