Григор Димитров победи Давид Гофен на „Юнайтед Къп“

0

Григор Димитров победи Давид Гофен с 6:4, 7:5 в мача срещу Белгия във втория кръг от група „А“ на новия турнир за смесени състави „Юнайтед къп“ в Пърт, Австралия.

В срещата, продължила част и 43 минути Димитров стигна първи до пробив за 3:1, но допусна изравняване при 4:4. Най-добрият български тенисист стигна до още един пробив при 5:4 и спечели първата част с 6:4.

Втория сет започна с размяна на пробиви в първите два гейма. При 1:1 Григор Димитров спаси шест точки за пробив и взе подаването си. Българинът поведе с 40:15 при сервис на Гофен и резултат 6:5, а още от първата си възможност затвори мача в своя полза след 7:5.

С успеха на Димитров България изравни резултата срещу белгийския тим на 1:1 победи, след като по-рано Изабелла Шиникова отстъпи с 1:6, 6:3, 3:6 пред заемащата 72-о място в световната ранглиста Алисън Ван Ойтванк

Двубоят между България и Белгия продължава утре с нови три мача. Виктория Томова ще играе срещу Елизе Мертенс от 4:00 часа, след това Димитър Кузманов ще се изправи срещу Зизу Бергс, а за мача на смесени двойки са заявени Григор Димитров и Виктория Томова.