Григор Димитров с трудна победа на старта

0
За малко повече от час Григор

Григор Димитров започна с трудна победа първото си участие в турнир на АТР на родна земя.

В зала „Арена Армеец“ най-добрият български тенисист победи с 4:6, 6:3, 7:5 полския гигант Йежи Янович.

Полякът, бивш № 15 в световната ранглиста, сервираше много силно и точно, и с лекота печелеше сервис геймовете си. В петия гейм Янович успя да пробие сервиса на Григор, а до края на сета хасковлията не успя да намери верния начин за противодействие на силния начален удар на поляка, който спечели първата част с 6-4. Полякът продължи да играе агресивно, което му донесе две възможности за пробив в първия гейм на втората част. Този път обаче Григор наложи волята си и спечели своето подаване. Постепенно първата ни ракета започна да взима предимство и логично в четвъртия гейм достигна до първите си точки за пробив в мача, който тана факт в четвъртия гейм от сета. До края на сета Димитров продължи да играе солидно и логично го спечели след 6-3.

Очаквано заключителната трета част предложи много вълнуващ тенис на зрителите по трибуните. След равностойно начало, при което двамата тенисисти печелиха своите подавания, в шестия гейм Григор бе поставен пред сериозно напрежение. Най-добрият ни тенисист трябваше да отразява 3 точки за пробив, но в крайна сметка демонстрира характер и спечели сервис гейма си. На свой ред в следващия гейм българинът също достигна до 3 възможности да пробие съперника, но Янович удържа подаването си след близо 6 минути игра. Решителният момент в мача дойде в 11-ия гейм, при който Димитров нанесе своя удар, реализирайки ключов пробив за 6-5. Ръката на Гришо не трепна и той затвори мача на свой сервис за крайното 7-5.

На четвъртфиналите Григор ще се изправи срещу миналогодишния финалист Виктор Троицки от Сърбия, който по-рано днес се наложи с 2-1 сета над холандеца Робин Хаасе