Григор изпусна титлата в Истанбул

0
131-ят в света

На финала в Истанбул българинът загуби с 1:2 сета – 7:6, 6:7, 0:6 от аржентинеца Диего Шварцман

Двубоят бе нетипичен за мъжкия тенис, като двамата състезатели си размениха общо 17 пробива (цели 8 в първия, 6 във втория и 3 в третия сет), а срещата продължи 2 часа и 47 минути. Не само това обаче бе странното в сблъсъка. Димитров показа невиждан досега изблик на ярост. Той скъса кордажа на ракетите си цели пет пъти във финала. Това вбеси родния представител и в третия сет той счупи цели три ракети. Последният случай бе в шестия гейм, за който бе санкциониран от съдията с наказателен гейм (резултатът бе 40:40) и на практика се предаде в края на двубоя.

Григор не успя да спечели първи трофей от 2014 година насам, когато триумфира на тревните кортове в ”Куинс Клъб”. Хасковлията преследваше и своята втора купа на клей в кариерата след Букурещ преди две години.