Григор на ¼-финал на Мастърса в Рим

0

Григор Димитров се класира за ¼-финалите на Мастърса в Рим, след победа с 2:1 (4:6, 6:4, 6:4) над 19-годишния представител на домакините Яник Синер.

На ¼-финала първата ни ракета ще премери сили с победителя от двойката Юго Умбер – Денис Шаповалов.

Мачът започна трудно за Димитров, който допусна пробив на нула още в първия гейм. Той веднага стигна до възможности за връщането му, като поведе с 40:15, но съперникът му се защити в дълъг гейм. До края на сета българинът не успя да затрудни италианеца и отстъпи.

Вторият сет започна по същия начин, като Синер проби на нула още в началото. Този път Димитров съумя да отговори бързо и изравни. В петия гейм той се защити след 15:40, а в края на сета използва втората си възможност за пробив и след 6:4 стигна до равенство.

Много оспорваната игра се пренесе в третия сет. В него Димитров нанесе удар с пробив на нула в четвъртия гейм. Българинът удържа преднината си и сервираше за победата при 5:3, но допусна пробив. В следващия гейм българинът стигна до няколко възможности за пробив и спечелване на мача, но пропиля 5 мачбола. Накрая успехът му дойде след груба грешка на Синер, който сгреши елементарен смач и прати топката в мрежата.