Григор прегази и Маю

0
Григор Димитров излиза на

Поставеният под номер 7 на турнира в Бризбейн Григор Димитров се класира за четвъртфиналната му фаза, след като елиминира Никола Маю с 6:2, 6:4 за малко повече от час. По този начин Гришо записа втора победа в два мача на ниво ATP срещу своя френски съперник. Българинът демонстрира много стабилна игра и запази концентрация в ключовите моменти от мача.

В първия сет българинът стигна до две възможности за пробив, като оползотвори и двете. Димитров започна с ранен пробив и пое инициативата. Пробивът му в петия гейм му отвори вратите към успеха.

Вторият сет започна оспорвано с размяна на бързи геймове. Българинът отново успя да вземе преднина с пробив в седмия гейм след единствената си възможност.

По този начин първата тенис ракета на България започва годината минимум с четвъртфинал още в първия турнир, в който участва.

Съперникът му в четвъртфиналите ще е Доминик Тийм. Австриецът преодоля със 7:6 (5), 6:3 австралийския квалификант Сам Грот. Единственият мач между Димитров и Тийм е от четвъртфиналите в Акапулко миналата година, когато българинът отстъпи в два сета.