Григор с чудесна победа над Лайович, Фокина елиминира Джокович (видео)

0

Григор Димитров победи Душан Лайович с 4:6, 6:3, 5:2 в мач от втория кръг на турнира от сериите Мастъръс 1000 в Монте Карло. Българинът показа характер, след като загуби първия сет, но със страхотна игра пречупи сърбина, който е №49 в света за 2 часа и 6 минути игра. Следващия съперник на най-добрата ни ракета ще е победителят от битката между Каспер Рууд и Холгер Руне.

Голямата изненада на турнира беше победата на Алехандро Давидович Фокина над Новак Джокавич. Непоставеният играч показа своето майсторство върху червената настилка, което го изведе до четвъртфиналите на Ролан Гарос през миналия сезон. Джокович пък беше на противоположния полюс и се виждаше как страда сериозно от липса на игрова практика, а това помогна на вдъхновения Фокина да запише най-престижната си победа досега в кариерата, надделявайки с крайното 6:3 6:7(5) 6:1. Така 22-годишният тенисист си гарантира среща с един измежду Давид Гофен и Дан Еванс в следващия етап на състезанието.