Шампионска лига: Реял детронира Челси, Виляреал изхвърли Байерн (видео)

0
„РБ Лайпциг“ и „Аталанта“

Реал Мадрид елиминира действащия носител на трофея Челси след продължения. Сблъсъкът в Мадрид завърши при същия резултат в редовното време. Мейсън Маунт, Антонио Рюдигер и Тимо Вернер осигуриха обрата за носителите на трофея, но Родриго изпрати двубоя в продължения. Карим Бензема отбеляза попадението в 97-ата минута, което изпрати Реал Мадрид на полуфиналите.

Виляреал изхвърли Байерн от Шампионска лига, завършвайки наравно 1:1 при гостуването си на баварския гранд в реванша от 1/4 финалит. Равният резултат класира „жълтата подводница“ на полуфинал в най-авторитетния европейски клубен турнир след победата с 1:0 в първата среща на „Естадио де ла Серамика“.
Роберт Левандовски откри за домакините в 52-ата минута, след като испанският тим не успя да изнесе добре от своята половина. Две минути преди края на редовното време феноменална контра бе завършена от Саму Чуквуезе. Нигериецът разпечата вратата на Нойер с удар в близкия ъгъл за 1:1.