Григор започна с победа над Вердаско на Rogers Cup в Торонто

0
Григор Димитров пречупи

Григор Димитров започна с победа участието си на турнира Rogers Cup в Торонто, откъдето миналата година започна неговият възход; В мач от втория кръг на турнира българинът отстрани Фернандо Вердаско с 4:6, 6:2, 7:6 (5).

Срещата започна в 01,00 часа българско време, но бе прекратена около 03,30 ч., при резултат 4:4 в третия сет заради проливния дъжд, който започна да се излива над Торонто. Това обаче не разстрои играта на българина, който се поздрави с крайния успех, с което изравни баланса от срещите помежду им. Двамата вече имат по три победи един срещу друг.

Срещата започна ужасяващо за поставения под №5 български тенисист, който регистрира пробив още в първия гейм. 34-годишният испански ветеран стоеше добре на корта и със солидна игра печелеше лесно своите подавания, докато Гришо играеше предпазливо и основно зад основната линия през първата част.

Двамата печелеха лесно последвалите си подавания, а Вердаско получи право да сервира за първия сет, като го направи по повече от категоричен начин и след ас при 40:0 спечели откриващата част.

Григор започна силно втората част, спя да стигне до пробив при 2-1, след което затвърди своя сервис и поведе солидно – 4-1. Срещата продължи в същото русло, а при 5-2 българина проби за втори път своя опонент и взе сета с 6-2.

Третият сет стартира с мощни разигравания от двете страни на корта, като зрителите на Rogers Cup станаха свидетели на чудесна игра между двамата тенисисти, но при 3:3 съдията Мохамед Лаяни взе решение да прекрати срещата за първи път, след като супервайзерите на турнира получиха информация, че се очакват превалявания над Торонто. След кратко съвещание между съдията и супервайзорите двубоят все пак продължи, а и дъждът не се засили.

Осмият гейм бе много оспорван, но все пак в края му Вердаско наложи волята си и спечели гейма, а точка преди края му дъждът развали настроението на стотиците зрители на корта, започвайки да се сипе силно.

Играта беше подновена след над двучасова пауза. И двамата не успяха да реализират пробив и вкараха мача в тайбрек, завършил с успех за българина.