Гришо отстъпи на Вавринка

0
Григор Димитров

Хасковлията отстъпи с 6:3, 4:6, 1:6 от световния номер 15 Станислас Вавринка и отпадна в третия кръг на турнира. Българският тенисист докосваше победата след отличен първи сет, но в края на втората част играта му напълно се срина и той изгуби девет от последните десет гейма на двубоя.

Димитров започна много силно и със завидна лекота взе първата част само за 30 минути. Във втория сет играта вървеше гейм за гейм, когато в 10-ия гейм Григор се пропука. Опитният Вавринка веднага се възползва от липсата на концентрация в играта му и изравни резултата.

Загубата на сета доведе до срив в играта на Димитров, от което швейцарецът не пропусна да се възползва, пое напълно контрола върху играта и без проблеми спечели решаващия трети сет.