Гришо с първа победа на US Open

0

Двубоят се игра на корт „Луис Армстронг” и продължи малко повече от два часа. В следващия кръг негов съперник ще бъде победителя от двубоя между Карлос Берлок и Дуди Села.

Grigor DimitrovВ първия сет българинът доминираше и с два пробива лесно стигна до успех с 6-2. Във втория Димитров срещна доста трудности, но в тайбрека показа класата си и го взе със 7-4. Преди да се стигне до тайбрек, българската звезда не успя да се възползва от три сетбола. Третият сет започна чудесно за него – пробив и затвърждаването му, после нов в петия гейм и всичко в този мач бе решено.

23-годишният Димитров е поставен под номер 7 в основната схема, но за първи път при четвъртото си участие успя да вземе победа на турнира от Големия шлем в Ню Йорк. Досега Гришо бе отпадал на старта в три поредни издания на турнира (2011, 2012, 2013).