Лудогорец в Шампионска лига!

0

Макар и по възможно най-драматичния начин „Лудогорец“ отстрани „Стяуа“ след 1:0 в редовното време (първата среща в Букурещ завърши при същия резултат, но в полза на Стяуа) и 6:5 след изпълнение на дузпи.

Героят за разградчани в този мач бе защитникът Козмин Моци, който замени изгонения в 118-ата минута вратар Владислав Стоянов. Освен че реализира първата дузпа, румънецът спаси ударите от бялата точка на Пол Първулеску и Корнел Ръпа и по този начин класира Лудогорец за груповата фаза на Шампионската лига!

„Лудогорец“ изравни общия резултат в двата мача след като резервата Вандерсон вкара страхотен гол в 90-ата минута. В края на второто продължение вратарят на Владислав Стоянов бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Фернандо Варела, който бе излязъл сам срещу него и на вратата застана Козмин Моци. Той спаси две дузпи, а с точни попадения на Моци, Хамза, Кайсара, Марселиньо, Дяков и Ешпиньо  „Лудогорец“ влезе в груповата фаза на Шампионска лига!