Гришо с перфектен старт на Уимбълдън

0

В мач от първия кръг Гришо записа експресна победа срещу италианеца Симоне Болели с 6:1, 6:4, 6:3 само за час и 22 минути.

Мачът започна вихрено за Григор, който набързо поведе с 3:0, след което Болели задържа подаването си, но последва нова серия от три гейма на сметката на Димитров, с което той затвори първия сет след едва 17 минути игра.

Втората част бе по-равностойна като все пак българинът бе този, който имаше възможности за пробив. Стигна се до 4:4, когато след уникална игра в защита и грешка на Болели, Димитров стигна до пробив, а в следващия гейм успя да спечели сета след 6:4.

Третият сет се разви по подобен начин като при 3:3 Григор направи решаващ пробив, а до края на мача не даде нов гейм на италианеца и след само 82 минути игра си осигури място във втория кръг.

Във втория кръг Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между Грега Земля и Майкъл Ръсел. При успех в него ще спечели 45 точки и ще се завърне в топ 30 на света.