„Български ден“ на корт № 18 и Цвети с разгромна победа на Уимбълдън

0

Пловдивчанката отново показа, че на трева е една от най-добрите тенисистки в света и разгроми 21-ата в света за едва 58 минути игра. По този начин Цвети завърши по страхотен начин великолепния ден за българския тенис на корт номер 18, на който преди нея игра Григор Димитров, който също бе безапелационен срещу италианеца Симоне Болели.

Пиронкова спечели първите 7 гейма в мача, с което поведе с 6:0, 1:0 преди Павлюченкова да завоюва единствения си гейм в цялата среща. Последваха нови три гейма за българката, а поисканият медицински таймаут на Павлюченкова не разсея нашето момиче, което след подновяването на играта спечели нови два гейма, а с това и мача и класиране за втория кръг. В него Пиронкова, която има полуфинал и четвъртфинал на Уимбълдън, ще се изправи срещу победителката от мача между Магдалена Рибарикова и Барбора Захлавова Стрицова.