Група С: Гърция излъга Кот Д`Ивоар, Колумбия удържа върха

0

grece_cote_d'ivorie02„Елините“, които имаха само точка до последния си мач, а „за капак“ още през първото полувреме загуби двама основни играчи. Въпреки това, по някакъв начин те поведоха в резултата с гол на Самарас в 42-ата мин., а след като Кот Д`Ивоар изравни в 55-ата, в края си изпросиха спорна дузпа и с нея стигнаха до победата.

japan_columbia02Колумбия разби Япония с 4:1 и запази първото си място в групата. Головете за състава от страната на кафето вкараха Хуан Куадрадо от дузпа н 18-ата, Дажксън Мартинес – в 56 и 75-ата, , и на Джеймс Родригес в 89-ата минути на двубоя. Гола на честта за „самураите“ вкара на Шинджи Оказаки.в 45-ата минута.

На осминафинала Гърция ще играе срещу Коста Рика а Колумбия ще се изправи срещу Уругвай.