И Евро 2024 – през крив макарон (видео)

0

Вероятността футболните ни национали за пореден път да пропуснат европейското първенство става съвсем реална, след като паркетните “лъвове” допуснаха нова загуба – този път от Унгария, в квалификациите за Евро 2024.

На стадион „Пушкаш Арена“ в Будапеща “лъвчетата с миши сърца” изгубиха 0 : 3 от домакините  мача от квалификационна група G. Домакините нокаутираха паркетните ни лъвчета само за едно полувреме – чрез Вечей в 8-ата, Собослай в 26-ага и Адам в 39-ата минути на двубоя. В последните секунди на редовното време появилият се от резервната скамейка Лоик Него промуши топката между краката на вратаря Даниел Наумов, но бранителят Валентин Антов притича и изчисти топката от голлинията, предотвратявайки четвърти гол в нашата врата.

Неприятна е не толкова загубата, колкото начинът, по който се стигна до нея. Играта ни в този мач бе повече от комична и абсурдна, много от изявите на националите ни предизвикваха смях. Първият точен изстрел на роден футболист към вратата на противника бе отправен едва в 63-ата минута

Така паркетните ни “лъвове” ни остават без спечелена точка от два мача, като дори нямат и вкаран гол. След тези два резултата България на практика изгуби шансове да се бори за първите места в групата си и да търси класиране за Евро 2024. В момента играчите на Младен Кръстаич заемат последното място в група G. Лидер е Сърбия с 6 точки, Унгария заема второто място с 3, трети е съставът на Черна гора също с 3. Пред нас е тимът на Литва,

Последното участие на националите ни на европейско първенство беше през 2004 г. в Португалия. Година по-късно управлението на БФС беше поето от Борислав Михайлов. От тогава гледаме всички големи футболни форуми през “крив макарон”.