И с Ясен Петров – пак резил

0

Пореден резил за българския национален отбор по футбол. Очакванията за нещо по-добро с новия селекционер Ясен Петров не се оправдаха, а световните квалификации за Катар 2022 стартираха със загуба с 1:3 от Швейцария.

Интрига на националния стадион имаше до 7-ата минута, когато Емболо вкара първия гол за швейцарците, в 13-ата всичко вече бе безвъзвратно загубено за приличащите повече на мъркащи котенца  „лъвове“.

Харис Сеферович направи 0:2 м 10-ата, Стефан Цюбер направи резултата „класически“ три минути по-късно. Почетното попадение за родните национали беше дело на Кирил Десподов минута след началото на второто полумреме.

Така България остава без победа в официален мач от 2019-а насам, когато победи празнуващата току-що класиране за Евро 2020 Чехия с 1:0.