„Ипон“ с 37 медала от Националната купа по карате киокушин – кан

0

Русенският спортен клуб „Ипон“ спечели 37 медала в надпреварата за Национална купа „Пристис“ по карате киокушин – кан, която се проведе в з. „Дунав“.

35 от отличията русенци спечелиха в дисциплината „кумите“ и 2 в „ката“. Купата за боен дух отиде при Александра Великова и Иван Христов отново от клуба домакин. Купата за най-добра техника заслужено отиде при Трифон Маринов от СК „Киокушин Павликени“ и Габриела Кирпева от СК „Киокушин“ Нови Пазар.

В края на месец септември в Мадрид се проведе Европейско първенство по карате киокушин-кан, в което се включиха 370 участници от 20 държави. Българската федерация по киокушин – кан участва с 20 свои състезатели, които станаха втора сила в Европа. От СК „Ипон“ Русе Ангел Ганев стана европейски шампион във възрастовата група „16 – 17 г.“. Елена Емануилова стана вицеевропейска  шампионка при 12 – 13 – годишните, а Борис Василев грабна бронзовия медал в клас „14 – 15 г.“.

В края на Европейското първенство сенсей Мирослав Барбов от русенския спортен клуб положи изпит за повишаване на степените пред директора на Световната киокушин-кан организация Хатсуо Рояма, на който защити 4 дан.