„Бяла“ загуби реванша от „Анагениси“ и отпадна от турнира за купата на ЕХФ

0

„Бяла“ загуби срещата-реванш с гръцкия „Анагениси“ (Арта) с 26:32 (15:19) от втория кръг на турнира за купата на Европейската хандбална федерация (ЕХФ) за жени.

С общ резултат равенство и загуба от двата мача българките отпаднаха при дебютното си участие в състезанията на  Стария континент.

Двубоят в „Арена Бяла“ започна равностойно, но с три поредни гола  гъркините дръпнаха с 11:8 в 12-ата минута. В последствие след няколко добри прояви на вратарката Нигина Сайдова гостенките дори успяха да увеличат преднината си до 17:12, а до почивката момичетата на Виктория Жосан успяха само да съкратят изоставането си до 15:19.

Българките започнаха добре втората част и намалиха до 17:19, а Валерия Горенко дори пропиля възможност да доближи Бяла само на гол от съперника. Още няколко пропуска позволиха на „Анагениси“ отново да изгради аванс от 25:19 малко преди средата на полувремето, а до края гостенките запазиха предимството си и продължават напред в турнира.

Христина Бабий беше най-резултатна за домакините с 9 гола, а Кристина  Иванова добави 4.

Мария Нула и Анастасия Метелска бяха най-добри за гъркините с по 7 попадения.