Италия излъга Англия, Коста Рика „потопи“ Уругвай в „групата на смъртта“

0

Клаудио Маркизио даде преднина на „скуадра адзура“ в 35-та минута, но само две по-късно Даниел Стъридж изравни. Победата донесе Марио Балотели с гола си пет минути след почивката.

england-italy03„Скуадра адзура“ не впечатли с играта си, но показа отлична ефективност при малкото си голови положения и достатъчно стабилност в дефанзивен план, за да задържи аванса си в края и прекъсна серията си от четири поредни мача без победа на световни финали.

Младият английски състав, воден от направилия отличен мач Рахийм Стърлинг, беше по-агресивният и в по-голямата част от мача по-опасният отбор, но в крайна сметка не успя да се пребори дори за точка в този двубой. Като цяло обаче, въпреки голямото си желание и няколкото възможности за втори изравнителен гол, „трите лъва“ действаха доста хаотично на моменти и не направиха необходимото, за да поставят под достатъчно голямо напрежение отбраната на съперника.

kosta_rika-uruguay03Аутсайдерът Коста Рика обърка още повече сложните сметки в завързаната група D, след като изненада Уругвай с победа с 3:1 на „Ещадио Кастелао“ във Форталеза.

Единсон Кавани откри резултата за светлосините от дузпа в 22-ата минута, но Коста Рика обърна развоя само за четири минути след почивката, за да поднесе една от най-големите изненади на турнира до момента. Точни за костариканците бяха Жоел Кембъл в 54-ата, Оскар Дуарте в 57-ата и Марко Урена в 85-ата минути на двубоя.