Колумбия с „класика“ срещу Гърция, Дрогба вдъхнови Кот Д`Ивоар за обрат

0

columbia_grece03С голове на Пабло Армеро в 5-ата, Теофило Гутиерес в 61-ата и на Джеймс Родригес в 93-ата минути на двубоя „лос кафетерос“ спечелиха първи точки в групата си.

Въпреки загубата възпитаниците на Фернандо Сантош оставиха добри впечатления с играта си, след като стигнаха до някои добри положения, а при едно от тях Теофанис Гекас разтресе напречната греда.

kot'd'ivoar-japan01Дидие Дрогба започна мача срещу Япония на пейката, но след появата си на терена през второто полувреме, вдъхнови обрат, и Кот Д`Ивоар победи с 2:1.

Африканският тим изоставаше с 0:1 до влизането на Дрогба, и само за минути сътвори фантастичен обрат, до 2:1. Въпреки че допусна първи гол, тимът на „слоновете“ изпусна почти две дузини възможности да изравни още преди почивката, а след това и да обърне още по-рано резултата.