„Канарчетата“ надиграха „Дунав“

0

На ст. „Дунав“ „канарчетата“ поведоха след ъглов удар и разбъркване в дунавското наказателно поле, където най-съобразителен бе Милен Златков отбелязал за 0:1. Още преди почивката резултатът стана 0:2, като автор на попадението бе Ангел Бастунов, който се разписа, след като засече избита от русенския вратар топка.

След почивката възпитаниците на Емил Иванов и Емануил Върбанов се опитаха да обърнат развоя на играта, но усилията им не дадоха резултат. Нещо повече – Димитър Митков направи резултата класически след контраатака през центъра на русенската отбрана.

След този двубой дунавци делят 9-12 място с ЦСКА и пловдивските „Локомотив“ и „Спартак С94“ с по 15 точки, а „канарчетата“ са седми с 23 точки.