Канарчетата“ ни отсрамиха в Лига Европа

0

„Канарчетата“ разбиха с 5:0 Астана в мача реванш от първия квалификационен кръг на надпреварата, който се игра пред около 8 хиляди зрители на стадион „Лазур“ в Бургас. Така с общ резултат 6:0 „Ботев“ се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, където ще се изправи срещу босненския представител „Жрински“ (Мостар). Първият двубой на 18-и юли ще бъде в Босна и Херцеговина, а реваншът на 25-и в Бургас.

Головата фиеста се развихри през второто полувреме. Първият гол падна в 54-та минута, когато Иршак подаде към Веселин Минев, който центрира в наказателното поле на Астана, където Мариян Огнянов засече топката и я прати във вратата на Ерич.

Минута по-късно пловдивчани получиха правото да изпълнят дузпа, след като Тодор Неделев финтира Шахметов, който го фаулира в наказателното поле на Астана и съдията Радованович посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Вандер Виейра в 56-та минута.

Веднага след подновяването на играта „канарчетата“ направиха резултата „класически“. Вандер пусна извеждащ пас към Анисе, който излезе сам срещу Ерич и стреля, топката срещна левия стълб, след което при добавката Тодор Неделев вкара на празна врата за 3:0.

Четвъртият гол падна в 70-та минута, когато Веселин Минев центрира в наказателното поле на Астана, където Бобан Грънчаров засече топката с глава и я прати във вратата на Ерич. Крайното 5:0 беше оформено в 75-та минута, когато Вандер подаде към Неделев, който направи двойно подаване с Огнянов, излезе сам срещу Ерич и с удар в близкия ъгъл прати топката във вратата му.