„Канарчетата“ се опънаха на „мерцедесите“

0

Двубоят на стадион „Лазур“ завърши 1:1 и интригата остава за реванша на стадион „Комтех Арена“ в Зоненхоф-Гросашпах.

„Мерцедесите“ поведоха в резултата с гол на Ведад Ибишевич в 67-та минута, когато централният им нападател  се възползва от перфектното центриране на Александру Максим и прати топката в мрежата на Стаховяк. Шест минути по-късно, влезлият като резерва Валери Домовчийски съобразително се пребори за несръчно отбита от вратаря на „швабите“ топка и направи 1:1.

В заключителните минути на мача пловдивчани бяха близко до отбелязването и на второ попадение. В 81-та минута Ромарио подаде към Спрокел, който стреля по диагонала, но в страни от левия стълб на вратата на Улрих. Шест минути по-късно Тодор Неделев подаде към Ромарио, който стреля опасно, но топката мина в страни от левия стълб на вратата на Улрих.

Така всичко ще се реши на реванша след една седмица на „Комтех Арена“.