Куп пропуски на „Лудогорец“ и 0:0 с „Марибор“

0
Куп пропуски на „Лудогорец“

Удар в гредата и още куп пропуски на „Лудогорец“ белязаха мача с „Марибор“ от решителния квалификационен кръг ца място в груповата фаза на „Лига Европа“.

Въпреки че орлите повече от половин час играха с човек повече, след като Дино Хотич бе изгонен. Въпреки численото си предимство домакините не можаха да намерят път към мрежата на гостите и двубоя на ст. „Лудогорец Арена“ в Разград завърши 0:0.

В 70-ата минута Сисиньо все пак успя да прати топката в мрежата на отлично играещия Кенан Пирич, но голъг не беше зачетен заради засада. Девет минути по-късно пък Марселиньо улучи гредата. За 94 игрови минути словенският шампион не отправи нито един удар в очертанията на вратата, пазена от Пламен Илиев.

Така цялата интрига остава за реванша следващия четвъртък в Словения. Разградчани ще трябва да търсят най-малко голово равенство в Словения, за да изпълнят голямата си цел – четвърто участие в групите на втория по сила европейски клубен турнир. Реваншът на „Людски врът“ е след седмица.