Лига на конференциите: ЦСКА продължава, “Локомотив“ (Пд) дерайлира (видео)

0

ЦСКА се класира за плейофите на турнира Лига на конференциите, след като завърши 1:1 в реванша с „Осиек“ в Хърватия.
Греъм Кери откри в 31-ата минута за „червените“, а в 45-ата Шкорич изравни. Първият двубой в София завърши 4:2 в полза на българския тим, който се класира напред с общ резултат 5:3.
В 86-ата минута домакините останаха с 10 човека след директен червен картон на Лончар, който фаулира излизащия сам срещу вратаря Кайседо.
В следващата фаза съперник на ЦСКА ще бъде чешкият „Виктория“ (Пилзен), който се спаси от отпадане с гол на Богел в 91-ата минута срещу уелския „Дъ Ню Сейнтс“. Чехите бяха загубили първия мач с 2:4, но изравниха общия резултат след успех с 3:1 в реванша. Стигна се до продължения, в които нов гол не падна, а след това до дузпи, при които играчите на „Виктория“ спечелиха с 4:1.

“Локомотив“ (Пловдив) „дерайлира“ от европейските клубни турнири. “Смърфовете” загубиха с 2:4 реванша в Дания от местния „Копенхаген“ в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите и така с общ резултат 3:5 напускат надпреварата.
Димитър Илиев и Лукас Салинас бяха точни за българите, но това не бе достатъчно за краен успех, тъй като с голове на Кевин Дикс на два пъти, Пеп Биел и Мохамед Дарами домакините продължават напред.