Лига на конференциите: ЦСКА смаза “Македония”, Левски изрита ПАОК, „Апоел” изхвърли “Ботев” (видео)

0

Два български отбора продължават в третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите.

ЦСКА спечели категорично с 4:0 срещу “Македония ГП”, “Левски” направи великолепен мач срещу гръцкия гранд ПАОК, завърши 1:1 на стадион „Тумба“ и след успеха с 2:0 миналата седмица продължава напред. За съжаление “Ботев” (Пд) приключи с участието си в Европа, отпадайки във втория квалификационен кръг, след като загуби реванша срещу АПОЕЛ Никозия с 0:2.

„Червените“ откриха резултата малко след половин час игра на стадион „Българска армия“, когато Георги Йомов центрира от ъглов удар в наказателното поле на северномакедонския тим, където Маурисио Гарсес свали топката с глава за Юрген Матай, който с удар от воле прати топката точно под горната греда на вратата, пазена от стража Християн Стевковски.

Съставът на Саша Илич удвои преднината си в 61-ата минута. Лазар Туфегджич изведе Георги Йомов зад отбраната на гостите в наказателното поле на Македония Гьорче Петров, а националът на България с удар от движение с външната част на ходилото прати топката в далечния долен ляв ъгъл на Стевковски.

Преднината на ЦСКА в срещата стана класическа в 77-ата минута, когато Станислав Шопов центрира от ъглов удар в наказателното поле на „черно-жълтите“, Маурисио Гарсес стреля с глава, топката се отби в горната греда, а при добавката Туфегджич с удар от воле се разписа.

Три минути преди края на редовното време „армейците“ вкараха и четвърто попадение, дело на новия нападател на тима Дюкенс Назон, който се възползва от разбъркване в наказателното поле на северномакедонците след центриране от корнер и с мощен удар от границата на вратарското поле се разписа в мрежата зад Стевковски.

„Сините“ откриха резултата на стадион „Тумба“ в 25-ата минута. Бранителят на домакините Лефтерис Лирацис пусна неразчетено подаване назад към вратаря Доминик Котарски, а от това се възползва съобразителният Роналдо, който пресече паса, финтира стража на ПАОК и вкара топката в опразнената врата.

“Двуглавите орли“ възстановиха равенството в 56-ата минута, възползвайки се от грешка на Филип Кърстев при изнасянето на топката в половината на Левски. Резервата Диего Бисесвар отне топката от национала на България и отправи силен извеждащ пас по земя към Тиаго Дантас, който успя да достигне до топката в наказателното поле на „сините“ и с прецизен удар прати кълбото в мрежата зад вратаря Николай Михайлов.

Гръцкият гранд доигра срещата с двете души на терена след изгонването на Дъглас Аугусто в 65-ата минута и на Сото Градо в 81-ата минута за два жълти картона.

“Ботев” (Пд) допусна поражение с 0:2 при гостуването си на АПОЕЛ (Никозия).

Резултатът на стадион „ГСП“ в Кипър бе открит в добавеното време на първата част, когато десният краен бранител на домакините Исам Чеабаке стреля от дъгата на наказателното поле на „канарчетата“, а топката рикошира от ръката на защитника на българския тим Виктор Генев и влетя в обратния далечен долен десен ъгъл на вратата, пазена от Хидайет Ханкич.

Крайният резултат оформи резервата Йоргос Ефрем, който матира за втори път в срещата тима на Ботев Пловдив с гол в последните секунди на редовното време, дошъл след прецизно изпълнение на пряк свободен удар от границата на наказателното поле на гостите от Пловдив.