„Ливърпул“ на крачка от полуфинал след 2:0 срещу „Порто“

0
„Ливърпул“ е на крачка

„Ливърпул“ е на крачка от полуфиналите на Шампионската лига, след като надделя с 2:0 като домакин над Порто в първи четвъртфинал от надпреварата.

И двата гола паднаха през първото полувреме. Наби Кейта откри в петата минута, Роберто Фирмино вкара втория гол в 26-ата.

Успехът до голяма степен пък носи увереност за тима на Юрген Клоп, който е в преследване към класиране за втора поредна година на полуфинал в най-авторитетната клубна надпревара.

Гостите от Португалия имаха голяма заслуга за това този двубой да бъде толкова зрелищен, тъй като се опитваха да играят открито. Марега пропусна няколко добри ситуации за Порто, но се видя, че разликата в класите на двата тима е значителна.

Реваншът между двата тима е идната седмица – на 17-и април на „Ещадио Да Луш” в Порто.