„Тотнъм“ откри новия си стадион с победа над „Сити“ в ШЛ

0
„Тотнъм“

„Тотнъм“ направи грандиозно европейското откриване на новия си „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“, побеждавайки с 1:0 „Манчестър Сити“ в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига. Лондончани нямаха победа над „гражданите“ от 2016-а насам, а сегашната дойде и с висока цена под формата на тежка контузия за големия ас Хари Кейн, която може да го извади от строя до края на сезона. В негово отсъствие Хьон-Мин Сон се оказа козът в ръкава на Почетино, като кореецът, който вкара изобщо първия гол на новото съоръжение, сега отбеляза и дебютното за Тотнъм попадение тук в евротурнирите. Това стана в 78-ата минута. Сон получи дълъг пас от Кристиан Ериксен, финтира опиталия да го пресира Делф, след което под плонжа на Едерсон прати топката в мрежата му.

Немалка роля за успеха имаше и капитанът Уго Лорис, който в самото начало на срещата  отрази дузпа. 32-годишният страж спаси изстрела на Серхио Агуеро